11MHz Electronic quartz crystal oscillator KDS11.0592 through hole 2 pin pack of 5pcs
Specification:-
  1. High-quality product
  2. Load Capacitance  :  18pF
  3. Frequency Tolerance  :  30ppm
  4. Frequency Temperature Stability  :  20ppm
  5. Resonance Resistance  :  40 ohms
  6. High frequency of operation
  7. Automatic amplitude control and frequency drift
Available in Pack Of:
SKU: 7795DN
MRP Rs. 60.27
Rs. 49.00 (Incl. Tax)
Rs. 41.53 (+18.00% GST extra)
Rs. 41.53 / pack of 5 = Rs. 8.31 per piece
Quantity
Add to Cart
Package includes:-
This is the pack of 5 pieces of 11MHz Electronic quartz crystal oscillator KDS11.0592 through hole 2 pin