18MHz Electronic quartz crystal oscillators KDS18.432 through hole 2 pins pack of 100pcs
Specification:-
  1. High-quality product
  2. Load Capacitance  :  18pF
  3. Frequency Tolerance  :  30ppm
  4. Frequency Temperature Stability  :  20ppm
  5. Resonance Resistance  :  40 ohms
  6. High frequency of operation
  7. Automatic amplitude control and frequency drift
Available in Pack Of:
SKU: 8816DN
MRP Rs. 859.77
Rs. 699.00 (Incl. Tax)
Rs. 592.37 (+18.00% GST extra)
Rs. 592.37 / pack of 100 = Rs. 5.92 per piece
Quantity
Add to Cart
Package includes:-
This is the pack of 100 pieces of 18MHz Electronic quartz crystal oscillator KDS18.432 through hole 2 pin