1K ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistors 3386P-1-102LF pack of 20pcs
Specifications
  1. Type                            : single turn variable resistor
  2. Resistance value       : 1K Ω
  3. Power rating              : 300V
  4. Temperature Range : -55 °C to +125 °C
  5. Rotational cycle        : 200 cycles
Available in Pack Of:
SKU: 7434CG
MRP Rs. 399.00
Rs. 209.00 (Incl. Tax)
Rs. 177.12 (+18.00% GST extra)
Rs. 177.12 / pack of 20 = Rs. 8.86 per piece
Quantity
Add to Cart
Package includes
This is the pack of 20 pieces of 1K ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistors 3386P-1-102LF