1K ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistors 3386P-1-102LF pack of 50pcs
Specifications
  1. Type: Single-turn variable resistor
  2. Resistance value: 1K Ω
  3. Power rating: 300V
  4. Temperature Range: -55 °C to +125 °C
  5. Rotational cycle: 200 cycles
Available in Pack Of:
SKU: 7435CG
MRP Rs. 799.00
Rs. 519.00 (Incl. Tax)
Rs. 439.83 (+18.00% GST extra)
Rs. 439.83 / pack of 50 = Rs. 8.80 per piece
Quantity
Add to Cart
Package includes
This is the pack of 50 pieces of 1K ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistors 3386P-1-102LF