500 ohm ( Ω ) multi turn trimpot variable resistors 3296W-1-501LF pack of 50pcs
Specifications
  1. Type: Multi-turn variable resistor
  2. Resistance value: 500 Ω
  3. Tolerance: ±10 %
  4. Temperature Range: -55 °C to +125 °C
  5. Rotational Life: 200 cycles
Available in Pack Of:
SKU: 7387CG
MRP Rs. 699.00
Rs. 459.00 (Incl. Tax)
Rs. 388.98 (+18.00% GST extra)
Rs. 388.98 / pack of 50 = Rs. 7.78 per piece
Quantity
Add to Cart
Package includes
This is the pack of 50 pieces of 500 ohm ( Ω ) multi turn trimpot variable resistors 3296W-1-501LF