500 ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistor 3386P-1-501LF pack of 5pcs
Specifications
  1. Type: Single-turn variable resistor
  2. Resistance value: 500 Ω
  3. Power rating: 300V
  4. Temperature Range: -55 °C to +125 °C
  5. Rotational cycle: 200 cycles
Available in Pack Of:
SKU: 7430CG
MRP Rs. 119.00
Rs. 59.00 (Incl. Tax)
Rs. 50 (+18.00% GST extra)
Rs. 50 / pack of 5 = Rs. 10.00 per piece
Quantity
Add to Cart
Package includes
This is the pack of 5 pieces of 500 ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistor 3386P-1-501LF