5K ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistor 3386P-1-502LF pack of 5pcs
Specifications
  1. Type                            : Single turn variable resistor
  2. Resistance value       : 5K Ω
  3. Power rating              : 300V
  4. Temperature Range : -55 °C to +125 °C
  5. Rotational cycle        : 200 cycles
Available in Pack Of:
SKU: 7439CG
MRP Rs. 73.75
Rs. 59.00 (Incl. Tax)
Rs. 50 (+18.00% GST extra)
Rs. 50 / pack of 1 = Rs. 50.00 per piece
Quantity
Add to Cart
Package includes
This is the pack of 5 pieces of 5K ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistor 3386P-1-502LF