BZT52C4V7S 200mW ,SOD-323 Packaging Diodes Pack of 5pcs
Specification:
  • Power Dissipation : 200mW
  • Nominal Zener Voltage : 4.7V
  • Minimum Zener voltage : 4.4V
  • Maximum Zener voltage : 5.0V
  • Maximum Reverse Current : 3µa
  • Package : SOD-323
Available in Pack Of:
SKU: KP8541E
MRP Rs. 51.09
Rs. 39.00 (Incl. Tax)
Rs. 33.05 (+18.00% GST extra)
Add to Cart