BZV55-C15 (SMD) 15V 0.5 watt Zener diode pack of 50pcs
Features:-
  • Non-repetitive peak reverse power dissipation: ≤ 40 W
  • Total power dissipation: ≤ 500 mW
  • Voltage tolerance: ±5 %
  • Working voltage: 15V
  • Low differential resistance
  • Small hermetically sealed glass SMD package
Available in Pack Of:
SKU: 6705CG
MRP Rs. 44.85
Rs. 39.00 (Incl. Tax)
Rs. 33.05 (+18.00% GST extra)
Rs. 33.05 / pack of 50 = Rs. 0.66 per piece
Quantity
Add to Cart
Package included:-
This is the pack of 50 pieces of BZV55-C15 (SMD) 15V 0.5 watt Zener diode