1M ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistors 3386P-1-105LF pack of 50pcs
Specifications
  1. Type                            : single turn variable resistor
  2. Resistance value       : 1M Ω
  3. Power rating              : 300V
  4. Temperature Range : -55 °C to +125 °C
  5. Rotational cycle        : 200 cycles
Available in Pack Of:
SKU: 7462KH
MRP Rs. 799.00
Rs. 519.00 (Incl. Tax)
Rs. 439.83 (+18.00% GST extra)
Rs. 439.83 / pack of 50 = Rs. 8.80 per piece
Quantity
Add to Cart
Package includes
This is the pack of 50 pieces of 1M ohm ( Ω ) single turn trimpot variable resistors 3386P-1-105LF