5K ohm ( Ω ) multi turn trimpot variable resistor 3296W-1-502LF pack of 5pcs
Specifications
  1. Type                              : Multi turn variable resistor
  2. Resistance value        : 5K Ω
  3. Tolerance                    : ±10 %
  4. Temperature Range  : -55 °C to +125 °C
  5. Rotational Life           : 200 cycles
Available in Pack Of:
SKU: 7394CG
MRP Rs. 119.00
Rs. 59.00 (Incl. Tax)
Rs. 50 (+18.00% GST extra)
Rs. 50 / pack of 5 = Rs. 10.00 per piece
Quantity
Add to Cart
Package includes
This is the pack of 5 pieces of 5K ohm ( Ω ) multi turn trimpot variable resistor 3296W-1-502LF